سلامت خدمت دوستان عزیزم ، برای شروع طراحی سایت اولین گام دونستن کدهای اچ تی ام ال هستش . در این جلسه به معرفی اولیه کدها و همچنین توضیحات اولیه برای کدنویسی اچ تی ام ال می پردازیم . با ما همراه باشید .

اچ تی ام ال (HTML) چیست ؟

عبارت HTML ( اچ تی ام ال ) مخفف Hyper Text Markup Language به معنی زبان نشانه گذاری فوق متن است. Html زبان استاندارد طراحی صفحات وب است و کليه کدهای صفحه اعم از طرف سرور و طرف مشتری در نهايت به کدهای HTML تبديل شده و توسط مرورگر نمايش داده می شوند. به عبارت دیگر مرورگر ها هیچکدام از کدها و کنترل های سمت سرور همچون کدهای asp و php را نمیشناسند و کد قابل فهم برای آنها اچ تی ام ال می باشد.

کامپایلر های زبان های برنامه نویسی سروری در نهایت کد های خود را برای نمایش به کد اچ تی ام ال تبدیل میکنند و برای مرورگر میفرستند تا به کاربران نمایش داده شود.

سرتون رو درد نیارم !

تمامی کدهای خروجی برنامه نویسی برای طراحی سایت در انتها به کدهای اچ تی ام ال که قابل فهم مرورگر هستند تبدیل میشن .

<!DOCTYPE html>
<html>
<head>
<title>Page Title</title>
</head>
<body><h1>My First Heading</h1>
<p>My first paragraph.</p></body>
</html>

کدهای بالا یک نمونه از کدهای ساده اچ تی ام ال هستند که برای شروع هر کد نویسی این قسمت لازمه کار هستش . ینی چهارچب شروع کدنویسی اچ تی ام ال با این فرم بسته میشه .
تگ ها : به عبارت هایی تگ گفته میشه که بین <> قرار می گیرند. تو مثال بالا تگ !DOCTYPE html و یا تک html ، head، body از جمله تگ های معروف هستند.

ارسال پاسخ