آیا رسپانسیو کردن وبسایت باعث افزایش درآمد میشود؟

آیا رسپانسیو کردن وبسایت باعث افزایش درآمد میشود؟

بیشتر کسب و کار ها شروع به درک کردن این موضوع کردن که بیشتر کاربرا برای دیدن وبسایت هاشون از دیوایس های همراه استفاده میکنن . در مطالعه اخیر از ۱۰۰۰۰ وبسایت اول معروف الکسا که میزان محبوبیت سایت ها و بازدید اون رو نمایش میده، نشون داده که کمتر از ۱۹% اونا از طراحی رسپانسیو استفاده کردن و برای ۱۰۰ سایت معروف اول لیست ۱۲% از رسپانسیو استفاده کردن که این تو نوع خودش یه آمار بسیار ضعیف حساب میشه . برخی از بزرگترین شرکت ها در جهان دارای تجربه کاربری خیلی ضعیفی هستن بطوری که بیشتر کاربران رو به راحتی از دست میدن .

وبسایت های که طراحی خودشونو برای دیوایس های آماده کردن مقدار زیادی از توجهات رو به خودشون جذب میکنن . فقط همین چند وقت پیش گوگل بعد از تغییر الگوریتم خودش برای رتبه بندی صفحات وب که در مورد بهینه سازی وبسایت ها برای گجت های همراه ( مثل موبایل و تبلت ) بود تاکیید داره که این یه فاکتور جدید تو امتیاز دادن به وب سایت ها محسوب میشه .

خوب حالا ما میدونیم که گوگل از وبسایت های که برای گجت های همراه بهینه سازی نشده باشن متنفره و اعلام کرده تو یه تاریخی لینک های وبسایت های که برای گجت های همراه بهینه نشده باشن بعنوان اسپم محسوب میکنه و دیگه تو سرچ هاش قرار نمیده . اما ما باید سوال درست رو بپرسیم از خودمون ؟ مثلا سوال ( همه وبسایت ها تبدیل میشن ؟ )، بنظرتون این سوال مهمیه ؟ آیا رسپاسنیوکردن وبسایت ها باعث افزایش درآمد سایت ها میشه ؟ برای جواب دادن دقیق به این سوال بازم باید نا امیدتون کنم و بخوام که بازم اجازه بدید برای جواب به این سوال داده های خامو بیشتر تحلیل کنیم و تعیین کنیم که واقعا طراحی رسپاسنیو کل وب رو در بر میگره یعنی همه باید ازش استفاده کنن یا نه ؟!

آیا شما دوست دارین به مشتریان و کاربراتون خدمات ضعیفی بدین ؟ شما همواره علاقه دارین تو کسب و کارتون به یکی از ارائه دهنده های برتر تو حوضه کاریتون تبدیل بشین . با این حال اگه وبسایت شما برای گجت های همراه بهینه سازی نشده باشه ، کاربران شما به این فکر میکنن که شما هیچ اهمیتی برای اونا قائل نیستید . ۴۸% از کاربر میگن وقتی با یه وبسایت سنتی مواجه میشن خیلی ناامید میشن و سعی در این دارن که خودشونو با سایت های انطباق بدن که سایتشون رو برای گجت های همراه بهنیه کردن . خب کسی میتونه برای تصمیم این سری از کاربرا اونا رو سرزنش کنه ؟

Monetate’s ارائه دهنده آمارهای مهم درمورد فصلنامه های تجارت الکترونیک ، هر سه ماه ، سه ماه نرخ تبدیل در فروش توسط دستگاه مختلف را مورد عرض یابی قرار داده . در سه ماه اخیر. نرخ تبدیل بازدید کنندگان دستگاه های رومیزی ۳.۱۱% در حالی که تبلت ها ۲.۵۹% که تفاوت خیلی با دستگاه های رومیزی ندارد اما نرخ گوشی های هوشمند ۱.۰۱% به شدت تغیرر کرده . البته در کل نرخ گجت های همراه بیشتر از رایانه های رومیزی میباشد و این خودش یه دلیل دیگه ای که چرا باید برای ارتقاع کسب و کارتون سایت هاتون رو رسپانسیو کنید و وقتی که شما آمار ۱۹% وبسایت های رسپانسیو در اول مقاله رو دید الان تو ذهنتون این سوال بوجود اومده که این شکاف بزرگ برا چیه واقعا ؟ چرا سایت های بزرگ سایت هاشونو رسپانسیو نمی کنن ؟

Econsultancy گزارش داده که ۶۲ درصد از شرکت های فروش آماده اینن که سایتتشون رو برای گجت های همراه بهینه کنن ! که این یه آمار خوبه ! اما هستن شرکت های که این کار براشون سخت و مشکله .

شرکت WebUndies متخصص در لباس خواب برای تمام خانوادها . تو سال ۲۰۱۲ بعد از بهینه سازی کردن وبسایتش برای گجت های همراه تونست ۱۶۹.۲% رشد فروش نسبت به سال قبل داشته باشه که این یه آماره جالبه و زمانی که اونا رو سایتشون بیشتر کار کردنو اونو کاملا رسپانیسو کردن تونستن به ۱۸۸% رشد نسبت به سال ۲۰۱۱ برسن . نه تنها این بلکه بازید از طریق گجت های همراه ۲۰۰% برابر شد و باعث شد که معاملات اونها قشنگ دو برابر بشه . این آمارو میتونید تو این سایت ببینید .

خب حالا یه مثال دیگه میزنیم شرکت فروش لباس O’Neill بعد از تبدیل سایت خودش و رسپانسیو کردن اون به یه نتیجه فوق العاده دست پیدا کرد . به این صورت که معاملات روی گوشی های با سیستم عامل آیفون ۱۱۲.۵۰% و گوشی های با سیستم عامل آندروید ۳۳۳.۳۳% رشد داشتن . دامنه تبدیل در گوشی های آیفون ۶۵.۷۱% و در گوشی های آندروید ۴۰۷.۳۲% . همچنین درآمد کل خالص روی گوشی های آیفون ۱۰۱.۲۵% و در گوشی های آندروید ۵۹۱.۴۲% بوده است . خب آمار های جالبی بودن .

هنوز متقاعد نشدید ؟ دیگه چطوری بگم که قبول کنید رسپانسیو کردن سایتاتون به نفع خودتونه و میتونه باعث افزایش بازید و افزایش فروش در کسب و کارتون بشه !؟ البته اینو بگم که رسپانسیو کردن درست سایتون همین رسپاسنیو اگه درست اجرا نشه میتونه نتیجه عکس داشته باشه و همه کاربارتونو خراب کنه .

با توجه به اینکه استفاده از رایانه های رومیزی در حال کاهش و استفاده از گجت های همراه بخصوص گوشی های هوشمند و تبلت ها بصورت چشم گیری در حال افزایشه و شرکت هایی که این موج جزر و مدی از رفتار انسان رو نادیده بگیرن و ازش استفاده نکن محکوم به شکست و از دست دادن سهم بازار میشن .

من باید اعتراف کنم که عجیب کنجکاوم بدونم بعد از تغییر بزرگ گوگل تو الگوریتم رتبه بندیش که تو همین هفته اتفاق افتاد چه کسایی از سیر عظیم بازدید کننده های که از این راه میتونن بدست بیارن اسفتاده میکنن و کسب و کارشونو رونق میدن و چه کسایی این فرصت و از دست میدنو شکست میخورن . خلاصه از اینکه تا اینجای مقاله با ما بودید از شما دوستان عزیز ممنونیم و همینطور منتظر نظر ، پیشنهاد و یا انتقاد های سازنده اتون هستیم .

Leave A Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *