الگوریتم گوگل‌ ، RankBrain یا ماشین هوشمند

الگوریتم گوگل‌ ، RankBrain یا ماشین هوشمند

استفاده از تکنیک یادگیری ماشینی یا Machine learning که یکی از الگوریتم های کاربردی هوش مصنوعی است که در صنایع با کاربرد های مختلفی مانند ساخت اتومبیل ، ربات ها ، تجهیزات پزشکی ، آموزگاران دیجیتال ، خانه های هوشمند و … رواج یافته است . این الگوریتم به ماشین می گوید که چگونه مانند انسان ها یاد بگیرد و عمل کند . گوگل نیز فرصت را مغتنم شمرده و برای رتبه بندی صفحه نتایج وب سایت ها از بک لینک ، محتوا و الگوریتم رنک برین استفاده می کند .

الگوریتم رنک برین RankBrain یا ماشین هوشمند گوگل

الگوریتم رنک برین دقیقا بر اساس منطق هوش مصنوعی عمل می کند . این الگوریتم روش های سئو کلاه سیاه را جست و جو کرده و راه های مقابله با آن را می آموزد. همچنین کلید واژه ی کاربران را مورد بررسی قرار داده و مرتبط ترین نتایج را به کاربر نمایش می دهد.  این الگوریتم برخلاف الگوریتم مرغ مگس خوار ، مفهوم کلمات جست و جو شده را مورد ارزیابی قرار می دهد ، نه خود کلمات!

المان های موثر بر الگوریتم رنک برین

میزان مدت بازدید کاربران از وب سایت، نرخ کلیک بر روی صفحات وب سایت ، بک لینک ها ، محتوای مناسب وب سایت ، بر روی نتیجه الگوریتم رنک برین تاثیر مثبتی داشته و توجه مدیران وب سایت به این موارد، موجب بالا رفتن رتبه وب سایت خواهد شد .

الگوریتم های گوگل روز به روز پیچیده تر خواهند شد به طوری که به طور کامل نمی توان با استفاده از الگویی خاص – ۲۰۰ فاکتور اصلی گوگل- ، رتبه وب سایت ها را افزایش داد چرا که اساس کیفیت و رتبه بندی وب سایت ها در آینده ای نه چندان دور ، بر اساس کاربر پسند بودن صفحه و تولید محتوای جدید صورت خواهد پذیرفت و  تحقق این امر با استفاده از الگوریتم های هوش مصنوعی امکان پذیر است .

Leave A Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *