بهینه سازی موتورهای جستجو یا سئو ( Search Engine Optimization ) چیست ؟

بهینه سازی موتورهای جستجو یا سئو ( Search Engine Optimization ) چیست ؟

در این بخش به بررسی چند مورد از انواع سئو پرداخته می شود. بررسی های آماری نشان می دهد کهپنج نتیجه اول گوگل ۶۷ درصد کلیک‌ها را به خود اختصاص داده‌اند و کاربران معمولا روی پنج نتیجه ی اول جست و جوی خود کلیک می کنند .

تعریف SEO

SEO مخفف ( Search Engine Optimization  ) و به معنی بهینه سازی موتورهای جستجو می باشد . هر عملی که باعث بالا رفتن رتبه های وب سایت  می شود را  سئو می گویند . پس هدف اصلی سئو افزایش بازدید های مخاطبان سایت مورد نظر می باشد . در سئو می بایست یک کلمه کلیدی که مخاطبان بیشتری آن را مورد جست و جو قرار می دهند انتخاب شود . در حقیقت افزایش تعداد بازدید سایت, منجر به افزایش سود صاحبان کسب و کار و در نهایت افزایش سرمایه خواهیم شد.

 

انواع سئو

  •  سئو خارجی ( Off-Page SEO )
  •  سئو داخلی ( On-Page SEO )

on-and-off-page-seo-seorob-ir

در زیر به بررسی هر یک از آن ها می پردازیم:

 

 سئو داخلی یا Off-Page SEO

سئو داخلی شامل کلمات کلیدی یا Keywords شامل موضوع اصلی صفحه، تگ عنوان یا   Title Tags شامل کلمه کلیدی ، عنوان وب سایت، نام شرکت و اطلاعات دلخواه دیگر می باشد. بهینه سازی محتوا یا  Content Optimization شامل کلمه ی کلیدی، محتوای صفحه با حداقل ۳۰۰ کلمه می باشد، لینک های داخلی Internal Linkins شامل لینک به سایر صفحات وب سایت شما است.

انتخاب نام و توصیف تصاویر یا Alt Tags که شامل تصاویر مرتبط با عنوان ، محتوا و کلمه کلیدی می باشد .

سئو خارجی یا On-Page SEO

سئو خارجی شامل لینک بیلدینگ یا Link Building است که شامل لینک به سایر وب سایت های مرتبط می باشد ، شبکه‌های اجتماعی یا Social Media مثل اینستاگرام ، فیسبوک و … می باشد . نکته بسیار مهم این است که استفاده از روش های سئویی که مورد تایید موتور های جست و جو نیستند, پس از مدتی باعث ایجاد بهینه سازی منفی Negative Search Engine Optimization در وبسایت شده و در کوتاه مدت نیز تاثیر گذار هستند.

موتور های جست و جو از طریق یکسری از نرم افزارهای خاص که در آینده به معرفی آن ها خواهیم پرداخت متوجه الگوریتم های تقلبی شده و آن روش ها را به گوگل معرفی می نمایند تا در رتبه بندی نتایج آن ها را در نظر نگیرند.

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Close
Compare
Wishlist 0
Open Wishlist Page Continue Shopping