بهینه سازی موتورهای جستجو یا سئو ( Search Engine Optimization ) چیست ؟

بهینه سازی موتورهای جستجو یا سئو ( Search Engine Optimization ) چیست ؟

در این بخش به بررسی چند مورد از انواع سئو پرداخته می شود. بررسی های آماری نشان می دهد کهپنج نتیجه اول گوگل ۶۷ درصد کلیک‌ها را به خود اختصاص داده‌اند و کاربران معمولا روی پنج نتیجه ی اول جست و جوی خود کلیک می کنند .

تعریف SEO

SEO مخفف ( Search Engine Optimization  ) و به معنی بهینه سازی موتورهای جستجو می باشد . هر عملی که باعث بالا رفتن رتبه های وب سایت  می شود را  سئو می گویند . پس هدف اصلی سئو افزایش بازدید های مخاطبان سایت مورد نظر می باشد . در سئو می بایست یک کلمه کلیدی که مخاطبان بیشتری آن را مورد جست و جو قرار می دهند انتخاب شود . در حقیقت افزایش تعداد بازدید سایت, منجر به افزایش سود صاحبان کسب و کار و در نهایت افزایش سرمایه خواهیم شد.

 

انواع سئو

  •  سئو خارجی ( Off-Page SEO )
  •  سئو داخلی ( On-Page SEO )

on-and-off-page-seo-seorob-ir

در زیر به بررسی هر یک از آن ها می پردازیم:

 

 سئو داخلی یا Off-Page SEO

سئو داخلی شامل کلمات کلیدی یا Keywords شامل موضوع اصلی صفحه، تگ عنوان یا   Title Tags شامل کلمه کلیدی ، عنوان وب سایت، نام شرکت و اطلاعات دلخواه دیگر می باشد. بهینه سازی محتوا یا  Content Optimization شامل کلمه ی کلیدی، محتوای صفحه با حداقل ۳۰۰ کلمه می باشد، لینک های داخلی Internal Linkins شامل لینک به سایر صفحات وب سایت شما است.

انتخاب نام و توصیف تصاویر یا Alt Tags که شامل تصاویر مرتبط با عنوان ، محتوا و کلمه کلیدی می باشد .

سئو خارجی یا On-Page SEO

سئو خارجی شامل لینک بیلدینگ یا Link Building است که شامل لینک به سایر وب سایت های مرتبط می باشد ، شبکه‌های اجتماعی یا Social Media مثل اینستاگرام ، فیسبوک و … می باشد . نکته بسیار مهم این است که استفاده از روش های سئویی که مورد تایید موتور های جست و جو نیستند, پس از مدتی باعث ایجاد بهینه سازی منفی Negative Search Engine Optimization در وبسایت شده و در کوتاه مدت نیز تاثیر گذار هستند.

موتور های جست و جو از طریق یکسری از نرم افزارهای خاص که در آینده به معرفی آن ها خواهیم پرداخت متوجه الگوریتم های تقلبی شده و آن روش ها را به گوگل معرفی می نمایند تا در رتبه بندی نتایج آن ها را در نظر نگیرند.

Leave A Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *