تاثیر نام دامنه ( Domain ) بر سئو سایت

تاثیر نام دامنه ( Domain ) بر سئو سایت

انتخاب نام دامنه خوب و ایده آل تأثیر غیر مستقیم و البته بسیار بالایی بر سئو سایت خواهد داشت، همین که اسم سایت ساده و با مفهوم باشد و کاربران پس از اولین ورود این نام را به خاطر داشته باشند و مجدد وارد سایت شوند بر جذابیت روی سئو سایت نیز تاثیر خواهد گذاشت .برای انتخاب یک دامنه خوب پیشنهاد می کنیم موارد زیر را در حتما در نظر بگیرید:

ماندگاری نام دامنه

در نظر داشته باشید نام دامنه ای که انتخاب می کنید در ذهن ها ماندگار شود, زیرا میتواند در تبلیغات کلامی تأثیری مثبت داشته و همچنین تایپ کردن آن ساده باشد.

استفاده از کلمه کلیدی در نام دامنه

توجه کنید که استفاده از کلمه کلیدی در نام دامنه باعث طولانی تر شدن آن نشود، و به سادگی در ذهن افراد بماند .

استفاده از جداکننده کلمات ( – ) 

ممکن است بخواهید نام دامنه خود را دو کلمه ای مانند www.examplesite.com  انتخاب کنید.  اگر نام دامنه شامل دو واژه مانند example و site است برای خوانایی بهتر از یک خط تیره مانند ( – ) استفاده کنید. استفاده از خط فاصله در نام دامنه ازsite.com باعث میشود اعتبار دامنه کم می شود و سایت به عنوان یکی از شاخص های اسپم شناخته می شود. رنک ( Rank ) سایت هایی که در نام دامنه خود از جداکننده ( – ) استفاده نمی کنند نسبت به دیگر سایت هایی که از جداکننده استفاده می کنند، بالاتر است.

ir. یا com.
اگر هدفتان محدود به داخل کشور ایران می باشد و میخواهید رتبه خوبی در کشور کسب کنید از ir . استفاده کنید. اگر حوزه فعالیت وب سایت تان محدود به داخل کشور نمی باشد از  com. استفاده نمایید.

تاثیر نام دامنه بر سئو سایت  و استفاده از پسوند های غیر عادی مانند name.  info , .cc , .wc.
همانطور که می دانید امروزه پسوند های مختلفی در اینترنت وجود دارد و اکثر این پسوند ها نیز نشان دهنده عمق موضوع سایت شما می باشد که تأثیر به سزایی در سئو سایت دارد. نشان دهنده ی وضعیت سایت در حالت عمومی یا همان جهانی می باشد. ازاین رو سایت Com. به عنوان مثال دامنه هایی که با این پسوند از دامنه هستند دارای محتوایی همگانی می باشند و اغلب مخاطبین اینترنت می توانند از محتوا به منظور دارا بودن محتوایی تحت شبکه و همچنین دامنه های Net. این سایت ها استفاده کنند.دامنه های دیگر هم مانند نشان دهنده ی دارا بودن محتوای سایت برای افراد خود کشور می باشد که   ir , ru, it براساس نام کشور هستند مانند موتورهای جستجو که بیشتر برای تشخیص هویت سایت به این موارد اهمیت می دهند.

اما ORG. دامنه هایی هستند نشان دهنده دارا بودن محتوای سایت مرتبط با شرکت ها یا سازمان های شخصی و یا دولتی است . از طریق پسوند نمی توان گفت که تمامی سایت ها به این نکته توجه می کنند و موضوع سایت خود را با پسوند دامنه خود تطبیق میدهند و در نتیجه امروزه این مورد زیاد به چشم می خورد که موضوع سایت با پسوند همخوانی ندارد. حال باید متوجه این مورد شده باشید که به فرض مثال اگر در گوگل دنبال مطلبی برای دانلود باشید، و مطلب مورد نظر در  com.  وجود داشته باشد در نتیجه های پیدا شده دامنه هایی که با پسوند Com.  و هم در سایتی با پسوند Org.  می باشند و این مورد تاثیر نام دامنه بر سئو سایت  را بالا تر خواهد برد .موتور های جستجو در تشخیص هویت سایت هایی که Org. هستند بالاتر از دامنه های پسوند سایت ها اهمیت خاصی می دهند .ابتدا نام دامین و سپس پسوند دامین را بررسی می کنند و در صورتی که پسوند با نام دامنه و سپس محتوای سایت همخوانی داشته باشد ، آن را در طبقه های مورد نظر خود ذخیره می کنند و همیشه از بابت یکپارچه بودن سایت اطمینان دارند و در نتیجه موضوعات موجود در سایت را بررسی می کنند تا در صورت وجود ان را به کاربران نمایش دهد .

انتخاب نام دامنه 

انتخاب نام دامنه مناسب با موضوع سایت از همه چیز مهم تر است, در نتیجه به نوع محتوای سایتی که میخواهید ایجاد کنید، اهمیت دهید.

استفاده از ساب دامین یا ساب دایرکتوری

استفاده از ساب دایرکتوری blog.example.com  در دسته بندی مناسب مطالب سایت یا استفاده صحیح از ساب دامین www.example.com/blog  تاثیر مثبتی بر روی سئو سایت دارد.

تاریخچه دامنه

قبل از انتخاب دامنه اطلاعاتی در مورد تاریخچه آن بدست آورید و مطمئن شوید که این دامنه قبلا اسپم شناخته نشده باشد و یا گوگل آن را جریمه نکرده باشد.

مدت زمان انقضا دامنه

مدت زمان انقضا دامنه تأثیر بسیاری در سئو سایت دارد .اگر مدت زمان انقضا سایت کمتر از یکسال می باشد و می خواهید بر روی سئو سایت خود فعالیت نمایید، انقضای سایت خود را تمدید نمایید.

استفاده از کلمات خاص و جالب برای تبدیل شدن به برند

استفاده از کلمات خاص و جالب می تواند وب سایت شما را تبدیل به یک برند نماید .مانند سایت های  aparat   یا eBay

نکات دیگری که دامنه در سئو سایت اهمیت دارد همان تعداد کاراکترهایی است که در انتخاب دامین استفاده می کنید. سعی کنید کلمات به صورت خلاصه و طوری باشد که موتورهای جستجو انها را پیدا کنند و از استقاده تعداد کاراکترهای زیاد خودداری کنید.

Leave A Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *