توضیحات مربوط به ساختار اصلی HTML | جلسه دوم

توضیحات مربوط به ساختار اصلی HTML | جلسه دوم

توضیحات ساختار اصلی فایل html
۱- doctype html مشخص میکند که سند ما از نوع html است.

۲- تگ شماره ۲ یعنی تگ html به ما میگوید سند html ما از اینجا شروع میشود و در انتها پایان می یابد. دقت کنید که این تگ یک تگ باز است. یعنی باید حتما آن را ببندید!

۳- تگ head دقیقا مانند مغز انسان است! اطلاعاتی که در تگ head وارد میکنیم در سایتمان نمایش داده نمیشود ولی مغز اصلی سایتمان را تشکیل میدهد. عنوان سایتمان ، اطلاعات متا که برای سئوی سایت و دادن اطلاعات مفید به مرورگر و موتورهای جستجو استفاده میشود ، فایل ها و کتابخانه های Css ، فایل ها و کتابخانه های جاوا اسکریپت ، همگی در درون تگ بسته head قرار میگیرند. در حقیقت یک سایت بدون تگ head مانند یک انسان بدون سر است!

۴- برای پشتیبانی سایتمان از زبان شیرین فارسی باید از متا تگ charset استفاده کنیم. استفاده از این متا تگ ، اجباری است. البته اگر زبان سایتی که قرار است طراحی کنید فارسی باشد!

۵- عنوان سایتمان را درون تگ بسته title قرار می دهیم. هر عنوانی که دوست داریم! (منظور از عنوان سایت عنوانی است که در مرورگر و موتورهای جستجو نمایش داده میشود. مثلا وقتی سایت میهن وردپرس را باز میکنید در عنوان مرورگر نوشته شده : میهن وردپرس – وردپرس فارسی به زبان ساده برای حرفه‌ای شدن).

۶- به زبان ساده بگویم : هر آنچه را در body بنویسید کاربر آن را میبیند. بهتر بگویم : هر آنچه می خواهیم به کاربر نمایش داده بشود در تگ بسته body قرار میگیرد.

بد نیست نحوه کامنت کردن کد ها در html را هم با هم یاد بگیریم:

کامنت کردن کد ها در html
کامنت ها به شما اطلاعاتی راجب کد نویسی تان می دهند. مثلا روزی که یک طراح حرفه ای شدید و یک قالب حرفه ای طراحی کردید ، حتما برای قسمت های مختلفش کامنت گذاری میکنید تا بعدا که به قالب مراجعه کردید یادتان باشد این کد مربوط به کدام قسمت است و برای چه چیزی نوشته شده است.

کامنت ها در مرورگر نمایش داده نمیشوند.

6 Comments

 1. خسته نباشید مرسی به خاطر این مطلب
  کاربردی

  1. مهرداد کشمیری

   ممنونم .

 2. اقا خیلی وبسایتتون عالیه

  1. مهرداد کشمیری

   ممنون لطف دارید.

 3. نه تنها این مطلب بلکه بقیه مطالبوبسایت‌ هم خیلی
  خوب بودند. تشکر میکنم به خاطر مطالب خوبتون.

  1. مهرداد کشمیری

   ممنونم .

Leave A Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *