توضیحات ساختار اصلی فایل html
۱- doctype html مشخص میکند که سند ما از نوع html است.

۲- تگ شماره ۲ یعنی تگ html به ما میگوید سند html ما از اینجا شروع میشود و در انتها پایان می یابد. دقت کنید که این تگ یک تگ باز است. یعنی باید حتما آن را ببندید!

۳- تگ head دقیقا مانند مغز انسان است! اطلاعاتی که در تگ head وارد میکنیم در سایتمان نمایش داده نمیشود ولی مغز اصلی سایتمان را تشکیل میدهد. عنوان سایتمان ، اطلاعات متا که برای سئوی سایت و دادن اطلاعات مفید به مرورگر و موتورهای جستجو استفاده میشود ، فایل ها و کتابخانه های Css ، فایل ها و کتابخانه های جاوا اسکریپت ، همگی در درون تگ بسته head قرار میگیرند. در حقیقت یک سایت بدون تگ head مانند یک انسان بدون سر است!

۴- برای پشتیبانی سایتمان از زبان شیرین فارسی باید از متا تگ charset استفاده کنیم. استفاده از این متا تگ ، اجباری است. البته اگر زبان سایتی که قرار است طراحی کنید فارسی باشد!

۵- عنوان سایتمان را درون تگ بسته title قرار می دهیم. هر عنوانی که دوست داریم! (منظور از عنوان سایت عنوانی است که در مرورگر و موتورهای جستجو نمایش داده میشود. مثلا وقتی سایت میهن وردپرس را باز میکنید در عنوان مرورگر نوشته شده : میهن وردپرس – وردپرس فارسی به زبان ساده برای حرفه‌ای شدن).

۶- به زبان ساده بگویم : هر آنچه را در body بنویسید کاربر آن را میبیند. بهتر بگویم : هر آنچه می خواهیم به کاربر نمایش داده بشود در تگ بسته body قرار میگیرد.

بد نیست نحوه کامنت کردن کد ها در html را هم با هم یاد بگیریم:

کامنت کردن کد ها در html
کامنت ها به شما اطلاعاتی راجب کد نویسی تان می دهند. مثلا روزی که یک طراح حرفه ای شدید و یک قالب حرفه ای طراحی کردید ، حتما برای قسمت های مختلفش کامنت گذاری میکنید تا بعدا که به قالب مراجعه کردید یادتان باشد این کد مربوط به کدام قسمت است و برای چه چیزی نوشته شده است.

کامنت ها در مرورگر نمایش داده نمیشوند.

‏6 نظرات

 • Author's gravatar
  آموزش بازاریابی 30th ژانویه 2019 , 8:33 ب.ظ

  خسته نباشید مرسی به خاطر این مطلب
  کاربردی

  پاسخ
  • Author's gravatar
   مهرداد کشمیری 12th فوریه 2019 , 8:21 ب.ظ

   ممنونم .

   پاسخ
 • Author's gravatar
  لینکدونی 7th فوریه 2019 , 11:22 ب.ظ

  اقا خیلی وبسایتتون عالیه

  پاسخ
  • Author's gravatar
   مهرداد کشمیری 12th فوریه 2019 , 8:21 ب.ظ

   ممنون لطف دارید.

   پاسخ
 • Author's gravatar
  https://seoarzan.ir/content-important-seo/ 15th فوریه 2019 , 10:31 ق.ظ

  نه تنها این مطلب بلکه بقیه مطالبوبسایت‌ هم خیلی
  خوب بودند. تشکر میکنم به خاطر مطالب خوبتون.

  پاسخ
  • Author's gravatar
   مهرداد کشمیری 19th فوریه 2019 , 6:09 ب.ظ

   ممنونم .

   پاسخ

ارسال پاسخ