لینک بِیت، روندی است برای ایجاد محتوایی ارزشمند که حجم گسترده ای از لینک های بازگشتی طبیعی را به سوی سایت ارجاع می دهد. این محتوا می تواند شامل یک فایل ویدیویی، فایل صوتی، نرم افزار، عکس و یا یک آموزش، مقاله، خبر و یا هر نوع مطلب دیگر باشد.

linkbait

توجه به دو نکته حائز اهمیت است:

  • ایجاد محتوای با ارزش که بار ها و بارها در همه سایت ها و مقالات در مورد آن صحبت شده است. سعی کنید مطالب جدید و یکتا انتشار دهید. ممکن مطالبی که انتشار می دهید، یکتا باشد، اما کاربردی نباشد. مثلا اگر در وبسایت، محتوایی در مورد یکی از اقوام دورافتاده کشور افریقایی بنویسید، کاربران بسیار کمی هستند که آن را جستجو کنند. در واقع شما مطالب جدید ایجاد کرده اید، ولی ارزشمند و کاربردی نیست.
  • بک لینک (لینک بازگشتی) طبیعی! موردی که اخیراً برای گوگل اهمیت ویژه ای پیدا کرده است. یعنی از زمان اعلام رسمی گوگل، این مورد یکی از مهم ترین دلایل امتیازدهی به وبسایت است. به همین دلیل شناخت بک لینک های غیرطبیعی در وبسایت، از اهمیت بالایی برخوردار است.

back link

یکی از بهترین روش های کسب بک لینک طبیعی و به نوعی Link Bait، نوشتن مقالات آنلاین در وب سایت های مرتبط دیگر است. برای این کار هم می توان از پست مهمان استفاده کرد و هم از سایت هایی که عموماً  برای نوشتن مقالات آنلاین هستند. فقط ذکر این نکته مهم است که به گونه ای به سایت خود لینک دهید که به عنوان اسپم شناسایی نشود و اجازه انتشار پیدا کند. در واقع از لینک ها و اسامی معقول استفاده کنید.

ارسال پاسخ