بی‌اس.آکادمی
Bs.Academy

فهرست مطلب

سفارش آنلاین پروژه
آنلاین پروژه ات رو سفارش بده !
جلسه دوم دوره آموزش برنامه نویسی HTML | ادیتور HTML

ادیتور (Editor) چی هست؟

خب برای شروع کدنویسی به یک ادیتور Editor نیاز دارید . چی هست اصن ؟! ادیتورها نرم افزارهایی هستند که به شما کمک میکنند خیلی راحت بتونید کدنویسی کنین توش و بعد از اینکه کدها رو زدید بتونید ذخیره و مشاهده خروجی کنین. یعنی در اصل ابزاری هست که شما لازم دارید تا بتونید کد بزنین توش ! همین . 

چه ادیتوری استفاده کنم ؟

توضیح این قضیه خیلی سخته و خیلی راحت ! برای شروع اگه بخواهید همینجوری الکی کد بزنید و تست کنید میتونید از Notepad ویندوز هم استفاده کنید. ولی خیلی در ادامه کار براتون مشکل ایجاد میشه و سرعتتون رو میگیره. ولی از لحاظ شدن میشه از همین ابزار ساده هم استفاده کرد . حالا سوال میشه که ابزارهای درست و حرفه ای چی ها هستن؟ تو این مطلب چند تا ادیتور قوی و خوب رو معرفی میکنیم بهتون تا بتوید با استفاده از امکانات اون ها خیلی سریع تر و راحت تر کد بزنید و هیچ مشکلی هم نداشته باشین !

ادیتور VSCode

این ادیتور پیشنهاد ما هستش و خیلی به کارتون میاد. از کتابخونه هایی که میتونید توش نصب کنید تا محیط های لایو تست و خیلی چیزهای کاربردی دیگه توش وجود داره. قابلیت های دیگه ای هم داره که میتونید کد ها رو همزمان ادیت کنید بصورت چند خطی و زبان برنامه نویسی تون رو مشخص کنین و… 

توضیح دادن اینکه این ادیتور چقدر خوبه تا دو هفته شاید بخوایم مطلب بنویسیم واسش . ولی در یک کلام عالی هست هم از نظر امکانات و هم از نظر سبک بودن و سرعت و … 

میتونین خیلی راحت از وب سایت اصلی تهیه کنید و یاد از سایت های داخلی دانلود کنید . فقط کافیه روی لینک زیر کلیک کنید تا وب سایت این ادیتور رو ببینید و اقدام به دانلودش کنین تا کدنویسی رو توی مرحله بعد شروع کنیم باهمدیگه.

ادیتور Sublime

این ادیتور هم خیلی معروف شد چون خیلی سبک بود و برای برنامه نویسان معمولی کفایت میکرد. ولی خیلی جاها نسبت به ادیتور قبلی کم میاره و اصلا به گرد پاش هم نمیرسه. طریقه نوشتن تگ ها کلاس ها و … توی ادیتور قبلی خیلی راحت تر حرفه ای تر هست . پیدا کردن تمامی فانکشن های استفاده شده توی پروژه توی ادیتور VsCode خیلی راحت تر هست و در یک کلام فقط سبک هست و لایسنس هم داره ! میتونید از سایت اصلی دانلود کنید میتونید هم از سایت های فارسی نسخه کرک شده رو دانلود کنین ولی باز هم میگیم که ادیتور VsCode رو دانلود کنین ! بعدا میفهمین چرا گفتیم. 

ادیتور PHPStorm

این ادیتور هم یکی از خوبای این صنعت هستش ! همه جوره حرفه ای و عالی هست و همه چی تکمیل هست. از پیش بینی کدنویسی شما تا همه چیزهای ابتدایی و متوسط و حرفه ای روداره. اما نسبت به VsCode کمی سنگین هست. کاملا هم طبق سلیقه خودتون میتونین از این ادیتور حرفه ای PHPStorm و یا VsCode استفاده کنین. 

جمع بندی

در کل زیاد فرقی نداره که از کدوم از این ادیتور ها استفاده کنین. شاید خیلی هاتون هم ادیتورهای دیگه ای بشناسین که باهاش راحت تر باشین. یجورایی مثل کفش میمونه ! نمیشه گفت هر کسی یه مدل خاصی کفش دوست داره و هر کسی یه جور کفش به سلیقه اش مناسب هست. شما هم میتونین با هر ادیتوری که راحت هستین شروع به کار کنید. پیشنهاد ما هم ادیتور VsCode هست و خیلی هم خوبه! 

حالا این که چطور هم باید با ادیتور ها کار بکنید رو تو مراحل بعدی آموزش کامل میدیم بهتون. نگران هیچی نباشین بزودی میتونین کدنویسی رو شروع کنین !